swMenuFree


Gazetka szkolna

separator.jpg
ksiazka.jpg
ksiazka2.jpg

Zamówienia publiczne

10 rocznica nadania imienia Gimnazjum nr 7 im. Sybiraków

 

 

               2 października 2016 r. nasza szkoła - Gimnazjum nr 7 im. Sybiraków z dumą obchodziła dziesiątą rocznicę nadania jej imienia. Było to dla całej społeczności szkolnej wyjątkowe wydarzenie.

               Uroczystość odbyła się na terenie "Starej Rzeźni". Nasz jubileusz zaszczyciło wielu znamienitych gości. Zaproszenie przyjęła Przewodnicząca Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego pani Teresa Kalina oraz Zachodniopomorski Wicekurator Oświaty pan Jerzy Sołtysiak oraz wiele innych osób wspierających działania szkoły. Na uroczystości obecny był także członek Zarządu Głównego Związku Sybiraków w Warszawie pan Jerzy Lewicki, który odznaczył Złotą Odznaką za Zasługi dla Związku Sybiraków dyrektora naszej szkoły, panią Ewę Zagubień. Nauczyciele zaangażowani w działania na rzecz Związku otrzymali odznaczenia srebrne. Dla wszystkich było to znaczące wyróżnienie.

Uroczystość stała się również okazją do promocji kolejnej szkolnej publikacji pt."... i nie zapomnę", w której znalazły się zdjęcia Sybiraków, ich ukochanych miejsc w Szczecinie oraz listy do nich skierowane autorstwa naszych uczniów. Publikacja książkowa ma bezcenną wartość, bo po pierwsze napisana została w całości przez uczniów, po drugie połączyła trudną historię Polski z historią Szczecina. Przygotowana została również wystawa zdjęć i  prac plastycznych, która zwracała uwagę zarówno jej bohaterów, jak i przybyłych gości. Było to kolejne międzypokoleniowe spotkanie, które umożliwiło bezpośrednią wymianę myśli i słów młodych ludzi oraz tych, którzy są dla nich wzorem.

                Zarówno książka jak i uroczystość miały być podziękowaniem patronom za ich bezcenne zaangażowanie w życie szkolne - za "żywe lekcje historii", pełne wzruszeń wspomnienia, marsze pamięci, spotkania na różnych uroczystościach, obchody Tygodnia Patrona, ale przede wszystkim za okazane nam ciepło i serce. To wydarzenie było ważnym i pięknym dla całej społeczności Gimnazjum nr 7 im. Sybiraków w Szczecinie.

Sylwia Gumowska – Rak
Renata Ogielska


 

 

stat4u