swMenuFree


Gazetka szkolna

separator.jpg
ksiazka.jpg
ksiazka2.jpg

Zamówienia publiczne

Wyniki konkursu za zbiórkę makulatury

 

Rada Rodziców


 

WYCIECZKA  DO  FRANCJI 

 

« ZAMKI  NAD LOARĄ «  - « LE  MONT  SAINT  MICHEL  »

02.06 – 07.06. 2014 rok

 

 

 

 

Na dzień 2 czerwca 2014 roku, uczniowie klas: 3d, 2d, 2b, 2e, 1d i 1e czekali z utęsknieniem już od września 2013 roku J Wreszcie nadszedł wyczekiwany poniedziałek … Późnym popołudniem w wyśmienitych humorach wyruszyliśmy na autokarową wycieczkę do Francji. Program był atrakcyjny, gdyż oprócz „gwoździa programu”, jakim był Le Mont Saint Michel, czekało na nas wiele fantastycznych miejsc do zwiedzenia, jak np. zwiedzanie miasta Orleanu. Do miasta przybyliśmy rano i od razu zaczęliśmy jego zwiedzanie: przepiękną katedrę, dom i pomnik Joanny d’Arc. Następnego dnia udaliśmy się do Doliny Loary aby zwiedzić dwa zamki: Blois, który był główną rezydencją królów Francji od czasów Henryka IV oraz położonego nad rzeką Indre średniowiecznego zamku fortecy Loches. Po południu znaleźliśmy się w przeuroczym miasteczku Le Mans, miasta znanego ze sportów motorowych, które może pochwalić się jednym z najsłynniejszych torów wyścigowych na świecie. Miasteczko zrobiło na nas ogromne wrażenie, a zwłaszcza stare miasto  ze swoimi fragmentami murów obronnych z czasów rzymskich oraz katedra św. Juliana. Dzień czwarty naszej wycieczki był jednym z najwspanialszych dni w naszym życiu: dotarliśmy do Le Saint Michel, czyli do malowniczo położonego średniowiecznego klasztoru z VIII wieku. Spacerowaliśmy bardzo krętymi uliczkami i zwiedziliśmy dawny klasztor benedyktynów. Ponieważ czekał na nas już kolejny punkt do obejrzenia, musieliśmy niestety opuścić urocze miasteczko i z ciężkim sercem wyruszyliśmy dalej w trasę. Ale ponieważ czekał na nas Paryż, wszystkie smutki zniknęły i voila! Najpierw zrobiliśmy rundkę autokarem wokół najsłynniejszych miejsc i zabytków Paryża, po czym udaliśmy się na iluminację Wieży Eiffel’a o godzinie 22.00 Przepięknie! Ale szybciutko musieliśmy wracać do hotelu i porządnie odpocząć, albowiem ostatni dzień naszej wycieczki był także przepełniony atrakcjami. Następnego dnia od samego rana więc zwiedzaliśmy Wersal, czyli słynny kompleks pałacowo-ogrodowy. Następnie, za pomocą metra dotarliśmy pod Wieżę Eiffel’a, na którą najodważniejsi zdecydowali się wejść i wjechać, aby zobaczyć ten cudowny widok na Paryż. Wieczór spędziliśmy w przeuroczej dzielnicy artystów – Montmartre. I tak oto nasza francuska wycieczka niestety dobiegła końca …. na szczęście, pozostały nam wspomnienia, pamiątki, zdjęcia i udoskonalona fonetyka francuska  J

 

 

Zapraszamy do galerii!

autor: Emilia Chmielewska kl.2d 

            Julia Zdybicka kl2d

            Urszula Słojkowska nauczycielka języka francuskiego  


 

 

MISTRZOSTWA SZCZECINA KLAS PIERWSZYCH W PIŁCE NOŻNEJ  ,,LIGA Z KLASĄ”

 

 

 

Duży sukces osiągnęły nasze reprezentantki klas pierwszych w piłce nożnej . W zakończonych w czerwcu Mistrzostwach Szczecina klas pierwszych w piłce nożnej  ,,Liga z klasą” zajęły drugie miejsce pokonując rówieśniczki z gimnazjum 34 i ulegając po zaciętej walce dziewczętom z gimnazjum 27. Mecz pomiędzy tymi reprezentacjami zakończył się remisem i  o  ostatecznej kolejności musiały  decydować rzuty karne. Niestety  przegrałyśmy tę rywalizację.

Nasza reprezentacja to:

Gac Noemi 1a,Rydzewska Aleksandra  1a, Stromidło Monika 1a, Zapołowska Aleksandra 1a, Grzywacz Paulina 1c, Gielnik Wiktoria 1c, Knobbe Weronika 1c, Łabuz Julia 1c,Chabowska Martyna 1d, Folta Klaudia 1e.

Dziewczęta otrzymały srebrne medale a szkoła puchar i dyplom.

Gratulujemy  Anna i Waldemar Szczukiewicz


 

 

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/ 2014

 

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014 odbędzie się dnia 27 czerwca:

- dla klas III - godz. 8.30,

- dla klas I - godz. 11.00,

- dla klas II - godz. 12.00.

 


 

 

MISTRZOSTWA SZCZECINA GIMNAZJÓW W PIŁCE NOŻNEJ W KATEGORII DZIEWCZĄT.

 

 

Duży sukces osiągnęły dziewczęta naszej szkoły startujące w Mistrzostwach Szczecina w piłce nożnej. W finale uległy CKS –owi z Mazurskiej a w walce o trzecie miejsce pokonały zdecydowanie rówieśniczki z Gimnazjum 23. Ostatecznie zajęły  trzecie miejsce w Szczecinie.

Nasza kadra to: Natalia Nowacka  3c, Weronika Kowalewska  3c, Magdalena Matuszewska 3b, Gabriela Witko 2b, Karolina Czyż 2b, Natalia Sikora 2b, Aleksandra Kołaszewska 2a, Noemi  Gac 1a, paulina Grzywacz 1c, Łabuz Julia 1c.

Dziewczęta otrzymały brązowe medale a szkoła puchar i dyplom.

Gratulujemy Anna i Waldemar Szczukiewicz


 

 

stat4u