swMenuFree


Gazetka szkolna

separator.jpg
ksiazka.jpg
ksiazka2.jpg

Zamówienia publiczne

Marsz Żywej Pamięci Polskiego Sybiru w Białymstoku

 

06.09.2013 r. odbył się 13 Marsz Żywej Pamięci Polskiego Sybiru w Białymstoku. Uczniowie wraz z opiekunami godnie reprezentowali naszą szkołę podczas tej uroczystości. Obchody rozpoczął krótki apel, podczas którego zostaliśmy pobłogosławieni w obrzędzie katolickim i prawosławnym. Następnie przeszliśmy ulicami tego malowniczego miasta. Punktem kulminacyjnym była Msza Święta w Kościele pw. Ducha Świętego. Na koniec złożyliśmy znicze i kwiaty pod Pomnikiem - Grobem Nieznanego Sybiraka. Podczas jubileuszu mieliśmy okazję pogłębić naszą wiedzę na temat losów polskich Sybiraków oraz lepiej poznać ważne wartości patriotyczne.

Jeden z Sybiraków bardzo związany z naszą szkołą - Pan Zdzisław Frej przekazał nam część swojej historii. Bardzo obrazowo opowiadał o losach ówczesnych ludzi. Uroczystości, które odbyły się w Białymstoku dały wiele do myślenia, nam młodym Polakom. Odmieniły nasz pogląd na życie ludzi w czasie wojny, tak, że cząstka ich przeżyć pozostanie też w naszych sercach.

  
Dominika Abramek klasa 3d


stat4u