WYCIECZKA FRANCUSKI SZCZECIN

Naszą coroczną gimnazjalną tradycją stała się wycieczka pt. Francuski Szczecin. Uczestniczą w niej głównie uczniowie klas pierwszych, rozpoczynających swoją przygodę z językiem francuskim. Tym razem, dnia 1 października zwiedzających Francuski Szczecin było ogółem 38 uczniów z klasy 1a, 1c, 1d.

Głównym celem wycieczki było zwiedzenie miejsc związanych z pobytem Francuzów w Szczecinie począwszy od XIX wieku aż do  czasów II wojny światowej. Nasi gimnazjaliści zobaczyli zatem Kopiec Napoleona, Jeniecką Górę, miejsce stacjonowania wojsk napoleońskich, Dom Ogrodnika i Dom Francuski. Nauczyli się także rozróżniać styl ogrodu francuskiego od stylu ogrodu angielskiego.

Nasi uczniowie wykazali się ogromnym zainteresowaniem ciekawostkami przekazywanymi przez panią przewodnik, a na najpilniejszych i najuważniej słuchających, czekały atrakcyjne nagrody.

opracowała:   nauczycielka języka francuskiego Urszula Słojkowska