"FANTASTYCZNE” GIMNAZJUM

Dnia 25 października 2013 w naszym gimnazjum odbył się szkolny Dzień Fantasy. Uczniowie mogli w bibliotece szkolnej obejrzeć wystawę książek a także wziąć udział w konkursie na najlepszy strój fantasy. Znalazło się kilku śmiałków, którzy podjęli wyzwanie i, trzeba przyznać, spisali się świetnie. Miło spacerowało się po korytarzach szkoły, mijając niesamowite postaci z książek. Wyjątkowe zainteresowanie wzbudziły kreacje Zombi i Dementora przygotowane przez Julię i Karinę, doskonale prezentowała się także Patrycja w roli Pikatchu .Pozostali uczestnicy również  wykazali się inicjatywą i wyobraźnią, dzięki czemu można było spotkać nawet Harrego Pottera. Dzień ten przyniósł dużo pozytywnych wrażeń, sprawił także, że uczniowie zaczęli częściej sięgać po tego typu książki. Mamy nadzieję, że za rok dołączy do nas więcej fantastycznych postaci, a wystawa  książek będzie się cieszyć jeszcze większym zainteresowaniem. Dziękujemy wszystkim za aktywny udział w tym wyjątkowym wydarzeniu.

Zwycięzcy konkursu na najlepszy strój fantasy:

1. Julia Łyżwińska kl. 3d – Zombie
  2. Karina Łyżwińska kl.1e – Dementor