Mistrzowie ortografii angielskiej

W poniedziałek, 28 października, w naszej szkole odbyła się piąta edycja Międzygimnazjalnego Konkursu Ortograficznego z Języka Angielskiego – Spelling Competition. Udział w tym wydarzeniu brało trzydzieści uczniów z jedenastu szczecińskich gimnazjów. Żeby wygrać, trzeba było mieć jak najmniejszą ilość błędów w trzech zadaniach: napisanie dyktanda, zapisanie literowanych przysłów oraz poprawianie błędów w tekście. Wyłowienie mistrza w trzech konkurencjach okazało się niemożliwe. Pierwsze miejsca zajęli Jacek Mucha z Gimnazjum nr 3(drugi rok z rzędu) razem z Gabrielem Adrychem z Gimnazjum nr 29, zaś drugie miejsce zajął Krystian Bielak, również z Gimnazjum nr 29.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za przybycie i życzymy powodzenia w następnym roku.

Natalia Dyjak, klasa IIIb