AMNESTY INTERNATIONAL

13 grudnia w Gimnazjum nr 7 im. Sybiraków w Szczecinie odbył się Maraton Pisania Listów  Amnesty International w obronie Praw Człowieka.

Maraton Pisania Listów Amnesty International zakończył się spektakularnym sukcesem.

W  naszym Gimnazjum  w obronie więźniów sumienia i innych osób narażonych na łamanie praw człowieka napisano 1560 listów.

Maraton Pisania Listów odbywa się co roku w okolicach 10 grudnia, kiedy świętujemy Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. W tym roku Maraton Pisania Listów odbył się już po raz czternasty – tym razem 14-15 grudnia. U nas w szkole po raz czwarty.

Przez 3 godziny listy pisali uczniowie i uczennice, rodzice, nauczyciele i jak co roku bardzo licznie wsparli nas nasi absolwenci. Mówią , że to już taka nasza szkolna tradycja i już w listopadzie dopytują się o  dokładną datę maratonu.  W sumie w Maratonie wzięło udział 117 osób.

Listy w obronie osób, których prawa człowieka są łamane można pisać przez cały rok. Wystarczy zapisać się do sieci Pilnych Akcji stronie Amnesty International, aby regularnie otrzymywać informacje o osobach, których sytuacja wymaga naszej pilnej interwencji.

Cieszę się, że uczniowie mimo wszechobecnego materializmu i konsumpcjonizmu  znajdują w sobie tak wielkie pokłady wrażliwości i społecznictwa.

Koordynator akcji  w Gimnazjum nr 7,
Opiekun Samorządu Uczniowskiego Ewa Borówka