II Szkolny Konkurs Francuskiej Piosenki

„ Celui qui chante, va de la mélodie à la joie, et celui qui entend, de la mélodie à la joie …”.

Ubiegłoroczny szkolny konkurs piosenki francuskiej zrobił ogromne wrażenie na całej społeczności szkolnej, w związku z czym, w tym roku odbyła się II edycja ww. konkursu. Chcąc zatem przybliżyć Wam francuską piosenkę, 13 grudnia 2013 roku, przedstawiciele klas uczących się języka francuskiego, zaprezentowali swoje zdolności wokalno-językowe podczas konkursu zorganizowanego w naszym gimnazjum. Wszyscy byli zgodni co do tego, że była to prawdziwa uczta nie tylko dla ucha, ale też i dla ducha. Konkurencja była naprawdę wielka, jednakże szacowne jury zdecydowało o wygranej dla duetu uczennic z klasy francuskojęzycznej z 3 d: Patrycji Kopeć i Wiktorii Sobocińskiej. Gratulujemy!

opracowały: Urszula Słojkowska i Elżbieta Dąbrowska
nauczycielki języka francuskiego