swMenuFree


Gazetka szkolna

separator.jpg
ksiazka.jpg
ksiazka2.jpg

Zamówienia publiczne

Spotkanie integracyjne gimnazjalistów z osobami niepełnosprawnymi.

 

           Dnia 10 stycznia 2014 roku nasza szkołę odwiedziła grupa niepełnosprawnych osób z Warsztatu Terapii Zajęciowej Szczecin – Płonia. Przywitaliśmy ich ciepło już od samego progu. Staraliśmy się powitać ich tak, żeby poczuli się ważni. W tym dniu zaplanowaliśmy Jasełka, przygotowane przez uczniów naszej szkoły oraz koncert kolęd i pastorałek, zaprezentowany przez naszych gości. Nie spodziewaliśmy się tak profesjonalnego i pięknego występu. Kontakt z tymi ludźmi dostarczył nam niesamowitych przeżyć i nauczył akceptacji. Mamy nadzieję, że w przyszłości znów odbędą się takie spotkania i poznamy więcej tak nadzwyczajnych osób.

Uczniowie klasy IE:

Sandra Pawelec, Karolina Wawrzyniak, Piotr Kołodziejski, Oskar Kubiś, Jakub Kraszewski, Oliwia Gdak

 

Zdjęcia wykonała Dominika Rybakowska.

 

            Dnia 10 stycznia 2014 roku uczestniczyliśmy w integracji naszej szkoły z osobami niepełnosprawnymi z Warsztatu Terapii Zajęciowej Szczecin– Płonia. Zostaliśmy zwolnieni z lekcji i mieliśmy oczekiwać na gości, aby ich powitać. Czuliśmy niepokój związany z naszym zadaniem. Z chwila przybycia gości, którzy byli przepełnieni optymizmem, nasze wątpliwości rozwiały się. Pierwszym punktem naszego spotkania były Jasełka, zorganizowane przez grupę teatralną z naszej szkoły. Następnie wysłuchaliśmy koncertu kolęd i pastorałek w wykonaniu osób niepełnosprawnych. Występ ten poruszył nasze serca. Spotkanie zakończyło się wspólnym poczęstunkiem.

            Wszystkich szczerze zachęcamy do zostania wolontariuszem, ponieważ daje to możliwość pomagania i uszczęśliwiania innych osób. Rozwiewa to nasze wątpliwości co do odmienności osób niepełnosprawnych, uświadamiając nam, że wszyscy jesteśmy równi.

Uczniowie klasy IIIB:

Mateusz, Jakub, Dominik


 

 

stat4u