Rozśpiewane Walentynki w Gimnazjum nr 7

14 lutego 2014r. Gimnazjum nr 7, im. Sybiraków mieszczące się na Osiedlu Majowym już po raz szósty zorganizowało Konkurs Piosenki Walentynkowej po Angielsku ‘Valentine Love Songs’. Nauczycielki języka angielskiego – Marta Machowicz, Renata Kuligowska – Łysik oraz Anna Cembrowska miały ręce pełne roboty przy organizacji konkursu ponieważ w tym roku zgłosiła się rekordowa liczba uczestników. W konkursie wzięło udział 18 osób z 9 szczecińskich gimnazjów. Ilość uczestników przełożyła się na jakość prezentowanych utworów. Było tak wiele wybitnie utalentowanych wokalnie osób, że jury w składzie: Renata Kuligowska – Łysik (nauczycielka języka angielskiego), Marietta Taczała (nauczycielka wychowania fizycznego) oraz Dorota Grodek (rada rodziców) miały ogromne trudności z wytypowaniem tegorocznych zwycięzców. Ostatecznie zwyciężczynią tegorocznego konkursu została Klaudia Kowalczyk z Gimnazjum nr 11 z Zespołu Szkół Sportowych, im. Sportowców Ziemi Szczecińskiej. Klaudia zachwyciła jurorów nie tylko pięknym głosem ale również cudowną grą na gitarze. Klaudia zagrała i zaśpiewała utwór zatytułowany ‘Song 2 you’. Drugie miejsce zajął jedyny biorący udział w konkursie mężczyzna, Mateusz Atamańczuk z Gimnazjum nr 10, który zaśpiewał ‘Sex Bomb’. Mateusz zrobił wrażenie nie tylko na jurorkach, ale również na publiczności, która była w większości płci żeńskiej i występ ten nagrodziła największymi brawami. Trzecie miejsce natomiast powędrowało do Klaudii Hewuszt wykonującej piosenkę zatytułowaną ‘Stay’.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku Konkurs Piosenki Walentynkowej organizowany przez naszą szkołę również cieszyć się będzie tak ogromnym zainteresowaniem ze strony młodych, zdolnych artystów. Już teraz wszystkich serdecznie zapraszamy!

Marta Machowicz