Szkoła Radą silna.

W ramach Tygodnia Bezpieczeństwa, który rozpoczął się 24 marca Samorząd Uczniowski zrealizował projekt : "Żyję zdrowo i świadomie". Przedsięwzięcie udało się pomyślnie zrealizować nie tylko dzięki zaangażowaniu młodzieży, ale przede wszystkim wsparciu i pracy Rady Rodziców i zaangażowaniu Rady Osiedla Majowe.  W ramach tego projektu uczniowie i pracownicy szkoły rozpieszczani byli darmowymi zdrowymi smakołykami: kolorowymi kanapkami, owocami, warzywami i  jogurtami. Pachnące i kolorowe stoiska cieszyły się ogromnym powodzeniem, a oprócz jedzenia do zabawy w rytmach Zumby zaprosił szkolny zespól taneczny z opiekunem Panią Marietttą. Pod koniec długiej przerwy nawet chłopcy z trzeciej klasy poczuli powołanie do tańca. Uczniowie mogli zapoznać się z aplikacjami na telefon, dzięki którym mogą łatwiej dbać i kontrolować jakość spożywanych produktów, jaki mają one wpływ na nasz organizm. Mogli także zbadać swoje BMI. Młodzież brała także udział  w zajęciach panelowych dotyczących anoreksji i bulimii, których celem było świadome i odpowiedzialne podejście do naszego zdrowia i życia. "Cieszę się, że mamy tak wiele ciekawych pomysłów, które spotykają  się z aprobatą młodzieży, ale najważniejsze jest  to, że mamy wsparcie Rodziców i Środowiska lokalnego, bo to podczas takich akcji uczniowie widzą i uczą się co to jest solidarność, odpowiedzialność i społecznictwo - cech, których uczą się od najlepszych:  Rady Rodziców i Rady Osiedla Majowe".

Serdecznie dziękuję wszystkim za wsparcie, Ewa Borówka opiekun SU.