VI Noc z Czytadłem

montaż - Kuba Ciuruś, Mateusz Matyszczak

scenografia - Mateusz Zieliński, Adam Kardas, Weronika Durys, Bartek Napora

obsada – uczniowie Gimnazjum 7

Niemal 40 osób… zamkniętych na 10 godzin w szkole… próbujących rozwiązać 10 morderczych zadań…

Brzmi strasznie? Wystarczy dodać klimatyczną muzykę, kilka świateł i wyobraźnia zacznie fikać koziołki. Może większość z Was myśli, że dobrze zna rozkład szkoły, ale czy ktoś kiedykolwiek był w piwnicy w całkowitych  ciemnościach? Czy spotkał tam robota z czerwonym okiem? Wątpię, żeby ktoś spodziewał się ducha wyskakującego zza rogu, upiora na schodach albo kopert z zadaniami ukrytych w ciemnych zakamarkach. (Chłopaki postarali się, żeby wszystko wyszło przerażająco !!!)

Tegoroczna Noc z Czytadłem to nie była zabawa dla siuśmajtków!

Jak co roku oglądaliśmy filmy na dużym ekranie (oczywiście lektury), zjedliśmy góry pizzy, rozwiązywaliśmy zadania biblioteczne pochowane na różnych piętrach szkoły, byliśmy straszeni i straszyliśmy się nawzajem. Wykazywaliśmy się również zwinnością podczas zabaw integracyjnych. Uzbrojeni w latarki  i tyle odwagi, ile kto miał, bawiliśmy w chowanego.

Frekwencja tegorocznej Nocki przekroczyła najśmielsze oczekiwania jej organizatorów. Im więcej osób, tym więcej może się wydarzyć, drugiej takiej samej Nocki nie przeżyjemy! Ja w tym roku opuszczam szkołę, apeluję jednak do Was - uczniów dzielących moją niedolę - sprawcie,aby Nocka z Czytadłem nie przeszła do historii!

Uczennica kl. 3