KONKURS  PIERWSZEJ  POMOCY

15 maja 2014 roku uczniowie klasy III „B” (Damian Depa, Maciej Kłaczyński, Michał Cudnik, Mateusz Matyszczak i Michał Niedźwiecki)  reprezentowali naszą szkołę w konkursie pierwszej pomocy, który   został zorganizowany przez Gimnazjum nr 18 w Szczecinie pod patronatem Wojewody Zachodniopomorskiego. Aby mogli wziąć udział w części praktycznej musieli najpierw przejść część teoretyczną.  W konkursie wzięło udział 10 pięcioosobowych drużyn.  To była prawdziwa przygoda dla każdego uczestnika tej imprezy.  Uczestnicy na początku otrzymali mapę z punktami  kontrolnymi,  na  których musieli zaprezentować swoje umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy  poszkodowanym. Wszystko było tak realistyczne, że nasi uczniowie na początku sami wpadli w małą panikę. Po przełamaniu pierwszych barier nasi reprezentanci  świetnie sobie poradzili z kolejnymi przypadkami. W klasyfikacji końcowej zajęliśmy 8 miejsce. Prawdę mówiąc to nie jest ważne jakie miejsce zajęliśmy, ważne jest to, że oni  po tym konkursie mają prawdziwe przygotowanie i nie będą się bali kiedy przyjdzie ta niespodziewana chwila i będą mogli uratować ludzkie życie.

Sam konkurs to nie wszystko nasi uczniowie zwiedzili centrum dowodzenia monitoringu w Wojewódzkiej Komendzie Policji oraz obejrzeli  pokaz ratowania ludzi przez  Straż Pożarną. Wszyscy otrzymali nagrody i koszulki.

A.K