Rozpoczęcie roku szkolnego 3 września 2018:

godz. 10.00 - klasy 7

godz. 11.00 - klasy 8

godz. 12.00 - klasy 3 Gimnazjum

Pożegnanie absolwentów

22 czerwca b.r. pożegnaliśmy kolejnych absolwentów Gimnazjum nr 7 im. Sybiraków. Wielu zasłużyło na nagrody nie tylko za wysokie wyniki w nauce, ale też za aktywny udział w Samorządzie Uczniowskim czy reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych. Były chwile wzruszenia, ale też radości.

Dziękujemy młodszym uczniom za wspaniały program artystyczny. Udanych wakacji.

Nieletni Paragraf

Dnia 29.05.2018 r. odbył się finał konkursu „Nieletni Paragraf”. Jest to ciekawe przedsięwzięcie prewencyjne zorganizowane, już po raz dwunasty przez Komendę Miejską Policji w Szczecinie, którego celem jest uczenie młodych ludzi zachowań zgodnych z prawem.

Trzyosobowe drużyny uczniów szczecińskich szkół walczyły o pierwsze miejsce na podium i tytuł „Odpowiedzialna Szkoła” dla swojej placówki. Zostały one wybrane podczas wcześniejszych etapów. Finaliści osiągnęli najlepsze wyniki w teście wiedzy o uzależnieniach, agresji, przemocy i przestępczości nieletnich.

Uczniowie oceniani byli przez jury, w którym zasiadał kurator sądowy ds. rodzinnych, pracownik Wydziału Oświaty i przedstawiciel Wydział Zarządzania Kryzysowego I Ochrony Ludności Urzędu Miejskiego w Szczecinie oraz policjant.

Po ostrej rywalizacji zwyciężyli uczniowie naszej szkoły: Patryk Rój i Kacper Niemcewicz z klasy 7A oraz Bartosz Ryłko z klasy 7C. Zdobywając I miejsce, uczniowie wywalczyli dla Szkoły Podstawowej nr 37 tytuł „Odpowiedzialna szkoła" oraz cenne nagrody rzeczowe.

Nagrody Prezydenta Miasta Szczecin dla naszych uczniów

Nagrody Prezydenta Miasta Szczecin przyznawane są uczniom szczecińskich szkół  za wybitne osiągnięcia w zakresie wiedzy i umiejętności z przedmiotów, znajdujących się w programie nauczania. Nagroda ta jest ukoronowaniem wysiłku uczniów.

W czasie uroczystości, która miała miejsce 20 czerwca 2018r. w auli Liceum Ogólnokształcącego nr 1, Prezydent Piotr Krzystek przekazał gratulacje uczniom, rodzicom  i nauczycielom.

Niezmiernie miło nam poinformować, że w tym roku szkolnym Nagrodą wyróżnieni zostali następujący uczniowie:

1. Aleksandra Kuchnowska kl.3e GM
  2. Karine Sargsyan kl.3f GM
  3. Dominika Piskunowicz kl.7a
  4. Bartosz Gregorowicz kl.7a
  5. Monika Masztalerz kl.7a

Jesteśmy dumni, że mamy tak wspaniałych i utalentowanych uczniów. Gratulujemy.

Program "Codziennie Polskę tworzyMy"

Projekt "Rejsy Odkrywców"

Rodzice i uczniowie w wieku 12+ (SP37 i GM7)

Zapraszam na spotkanie organizacyjne związane z możliwością wzięcia udziału w rejsie Żaglowcem STS Kapitan Borchardt.

Terminy rejsów:

• 9 - 20 lipca - Gdańsk - Kil - Bremenhaven - Esbjerg
  • 13 - 22 sierpnia - Rostock - Lubecka - Arhus
  • 22 sierpnia - 1 września - Arhus - Malmo - Greifswald - Szczecin

Spotkanie odbędzie się 14 czerwca 2018 r. o godzinie 17:00 w budynku szkoły przy ul. Rydla 6 sala 16.

Serdecznie zapraszam chętnych uczniów do wzięcia udziału w prawdziwej morskiej żeglarskiej przygodzie ...